FAQ

Jak wygląda rozpoczęcie współpracy?

Zadzwoń lub napisz – skontaktujemy się z Tobą. Najlepiej jeśli skorzystasz z odpowiedniego formularza kontaktowego dostosowanego do określonego typu zleceń.

W przypadku logo: brief logo 
W przypadku stron internetowych: brief strona internetowa
W przypadku grafiki użytkowej lub artystycznej: brief grafika

Czy istnieje możliwość spotkania?

W dobie pandemii wszelkie spotkania Face to Face najlepiej ograniczyć do koniecznego minimum. Nie mniej, jeśli zaistnieje taka konieczność, z przyjemnością spotkamy się z Tobą na mityngu zdalnym.

Ze względu na lokalizację Squamata Team w Katowicach, nasza działalność skoncentrowana jest głównie na terenie aglomeracji śląskiej (Katowice, Chorzów, Bytom, Sosnowiec, itd.). Jednak zdalnie jesteśmy w stanie obsłużyć klientów z obszaru całej Polski.

Jakie technologie wykorzystujecie do tworzenia stron internetowych?

W przypadku stron internetowych wykorzystywaną przez nas platformą jest WordPress, w przypadku sklepów internetowych WordPress i WooComerce.

Co jest potrzebne do zrobienia strony internetowej?
W celu zaprojektowania i wykonania odpowiedniej strony internetowej potrzebny jest:
  • hosting, czyli wykupione miejsce na serwerze. Dzięki temu Twoja strona może być widziana przez innych użytkowników w sieci,
  • domena, czyli unikalna nazwa (adres) twojej strony w Internecie,
  • logo,
  • treść, czyli teksty i zdjęcia (grafiki).
Czy redagujecie lub tworzycie teksty na stronę internetową?

Możliwe są drobne poprawki dostarczonych do nas tekstów w celu osiągnięcia spójności strony oraz konieczności zadbania o poprawne działania mechanizmów związanych z pozycjonowaniem (SEO). Istnieje możliwość zamówienia treści na stronę, jednak usługa ta jest dodatkowo płatna.

Jak długo trwa tworzenie nowej strony internetowej?
Czas realizacji projektu zależy w głównej mierze od:
  • rodzaju projektu i jego złożoności,
  • terminowego dostarczenia niezbędnych materiałów.
Strony o niskim stopniu skomplikowania wykonujemy w przeciągu 14 dni, projekty rozległe to 30-40 dni.
Co to jest strona responsywna? Czy moja strona www zostanie przystosowana do działania na urządzeniach mobilnych?

Strona responsywna lub inaczej Responsive Web Design to strona stworzona w taki sposób, aby dopasowywała się do rozdzielczości i wielkości ekranu. Realizowane przez nas strony są budowane w sposób umożliwiający ich komfortowe przeglądanie na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Czy strona będzie przyjazna pozycjonowaniu?

Dokładamy wszelki starań, aby architektura i treść tworzonych przez nas stron internetowych była przyjazna pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

Czy otrzymam gwarancję na realizację strony?

Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na poprawę błędów i niedopatrzeń leżących po naszej stronie. Jednak aktualizacja treści, czy ingerencja w architekturę strony www jest usługą dodatkowo płatną.

Czy mogę samodzielnie administrować stroną internetową?

Oddane do użytku strony internetowe wyposażone są w system CMS, czyli panel administracyjny pozwalający na samodzielną aktualizację. 

Czy istnieje możliwość rozbudowy strony internetowej?

W głównej mierze wszystko zależy od rodzaju strony internetowej. Istnieje możliwość rozbudowy strony internetowej stworzonej przez nas. Jeśli chodzi o strony internetowe już istniejące, jest to uzależnione od sposobu jej zaprojektowania oraz technologii użytych w procesie tworzenia. Zdarza się, że danej strony nie da się rozbudować, lub że bardziej opłacalne finansowo okaże się stworzenie strony nowej.